[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۹۲
  • دوره جدید

آغاز به کار سامانه مزایده‌های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه در فارس، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی و هم‌زمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس سامانه مزایده‌های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضاییه در استان فارس آغاز به کار کرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس دیروز، ۱۶ بهمن در این مراسم که به صورت ارتباط برخط تصویری با ۵۱ حوزه قضایی استان برگزار شد، با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه مزایده‌های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه در راستای اجرای بخشی از سند تحول قضایی در حوزه الکترونیکی کردن خدمات قضایی است، گفت: این اقدام زمینه‌ساز شفافیت بیشتر مزایده‌ها در پرونده‌های قضایی است.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی به وسیع‌تر شدن دایره اطلاع‌رسانی مزایده‌های به افراد و حذف محدودیت‌های جغرافیایی در برگزاری این دسته از مزایده‌ها اشاره کرد و افزود: حذف کاغذ و مکاتبات مکتوب از جمله دیگر مزایای استفاده از این سامانه است.
وی در این خصوص افزود: در مأموریت هفتم سند تحول قضایی با عنوان حمایت از حقوق مالکیت اشخاص بر برگزاری مزایده‌های اجرای احکام و اجرایئه ثبت، در سامانه متمرکز برگزاری مزایده تأکید شده است که با آغاز به کار این سامانه و آموزش متصدیان این امر در استان فارس از امروز این سامانه در دسترس مجموعه قضایی استان فارس جهت انجام فرایند قضایی قرار گرفت.
معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری فارس نیز در این مراسم با اشاره به مزایای استفاده از این سامانه گفت: تولید خودکار آگهی و صورتجلسه مزایده براساس قانون اجرای احکام مدنی و ثبت فیش واریزی برنده مزایده از جمله مزایای این سامانه است.
علی مؤمن حسین‌پور از واریز وجوه برنده مزایده با شناسه واریز به صورت خودکار به حساب دادگستری، عودت خودکار وجه تضمین نفرات غیر از برنده، ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از پایان مزایده، کاهش بار کاری مسئولان برگزاری مزایده و همچنین کاهش میزان مراجعه حضوری به شعب از جمله دیگر مزایای استفاده از این سامانه نام برد.
وی بیان کرد: با بهره‌گیری از این سامانه امکان زمینه برگزاری چندین مزایده به صورت هم‌زمان و افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در مزایده و در نتیجه فروش مال با قیمت واقعی‌تر و جلوگیری از سوداگری برخی افراد فراهم شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی