[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۹۲
  • دوره جدید

ناحیه صنعتی کوثر جهرم اعتبار گرفت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم خبر داد و گفت: این موضوع با هدف فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی در افق توسعه شهرستان جهرم و با محوریت فرمانداری ویژه شهرستان، در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی سومین شهرک صنعتی در شهرستان جهرم خبر داد و گفت: این موضوع با هدف فراهم کردن بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی در افق توسعه شهرستان جهرم و با محوریت فرمانداری ویژه شهرستان، در دستور کار قرار دارد.
سید مسعود عظیمی در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی جهرم که در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، افزود: هم‌اکنون شهرک صنعتی جهرم و ناحیه صنعتی کوثر جمعاً با حدود  107 هکتار اراضی در اختیار در این شهرستان راه‌اندازی شده‌اند که ظرفیت شهرک صنعتی جهرم تکمیل شده و ناحیه کوثر نیز در سال‌های آینده تکمیل می‌شود و این مساحت اراضی متناسب با ظرفیت‌های این شهرستان نیست.
وی افزود: ایجاد شهرک صنعتی جدید حداقل به مساحت 200 هکتار در برنامه این شرکت قرار گرفته که امیدواریم با همراهی و حمایت فرمانداری ویژه و دستگاه‌های متولی این مهم به نتیجه برسد.
عظیمی در ادامه از اختصاص 60میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی شهرستان جهرم خبر داد و گفت: طرح‌های خط انتقال آب و شبکه انتقال برق ناحیه صنعتی کوثر در برنامه این شرکت قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: پیمانکار طرح خط انتقال آب ناحیه کوثر به طول ۲۳۰۰ متر با اعتبار 40میلیارد ریال انتخاب و به زودی این طرح اجرا می‌شود.
وی افزود: مناقصه شبکه انتقال برق ناحیه صنعتی کوثر نیز با هدف تأمین برق واحد‌های موجود در آستانه بهره‌برداری، با اعتبار ۲۰میلیارد ریال برگزار و پیمانکار عملیات اجرایی طرح انتخاب شده و این طرح تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد.
وی در ادامه از انعقاد قرارداد با ۸۶ سرمایه‌گذار در شهرک صنعتی جهرم و ناحیه صنعتی کوثر این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۰ واحد صنعتی در این دو شهرک صنعتی با اشتغال‌زایی ۷۶۵ نفر به بهره‌برداری رسیده است.
عظیمی تصریح کرد: هم‌اینک ۴۶ واحد صنعتی نیز در این دو شهرک صنعتی در مرحله ساخت و ساز است که با بهره‌برداری از این واحدها اشتغال در شهرک‌های صنعتی جهرم به دو برابر میزان فعلی افزایش می‌یابد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به تکمیل بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی جهرم و واگذاری بخش زیادی از اراضی این شهرک صنعتی، از آمادگی این شرکت برای اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: در این زمینه بر اساس مصوبه سفر استاندار فارس مبنی بر تسریع در اجرای طرح‌های توسعه، اقدام خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی کوثر، بیان کرد: تکمیل زیرساخت‌ها و رفع نواقص این ناحیه صنعتی در برنامه قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در ناحیه صنعتی کوثر جهرم که ۶۷ هکتار مساحت دارد، تاکنون ۲۷ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۱۱ واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی ۱۳۴ نفر در مرحله فعالیت و واحدتولیدی و ۱۶ صنعتی نیز در مرحله ساخت‌وساز است.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی جهرم در زمینه زیرساختی و امکانات از وضعیت مناسبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: صنایع مطرحی به ویژه در حوزه تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در این شهرک صنعتی به فعالیت می‌پردازند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس عنوان کرد: در شهرک صنعتی جهرم که ۳۹ هکتار مساحت دارد، تاکنون ۵۹ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۳۱ واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی ۶۳۱ نفر در مرحله فعالیت و سایر واحدها نیز در مرحله ساخت‌وساز است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در سفر به شهرستان جهرم از زیرساخت‌های ناحیه کوثر و شهرک صنعتی جهرم بازدید کرد و در گفت‌وگو با سرمایه‌گذاران و صنعتگران به بررسی مشکلات و رفع موانع تولید 
پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی