[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

توسعه فضای سبز با مشارکت شهروندان، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 10 شیراز از تداوم اجرای مگاپروژه‌های عمرانی به‌موازات طرح‌های دوستدار محیط‌زیست در محور شمال‌غربی شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10 شیراز، سعید معصومی با اشاره به این موضوع که بسیاری از پروژه‌های عمرانی چندوجهی هستند و به‌واسطه آنها می‌توان گام‌های مؤثری در راستای ایمن‌سازی شهر، توسعه فضای سبز و افزایش نشاط شهروندان برداشت، اظهار کرد: عملیات‌های لوله‌گذاری، لای‌روبی و پاک‌سازی کانال‌ها از مدت‌ها پیش در دستور کار قرار گرفته است و در کنار آنها نگاه ویژه ای به پروژه‌های آبخیزداری در سطح منطه 10 برای مهار سیلاب داریم.
او با اشاره به این موضوع که اقلیم‌های بارش به سمت و سوی الگوی استوایی تغییر روش داده است، اظهار داشت: برای پیشگیری از آسیب به شهر و شهروندان باید تدابیر ویژه ای برای بارش‌های سهمگینی که در مدت زمان کوتاه رخ می‌دهند، در دستور کار قرار داد و گسترش هوشمندانه فضای سبز یکی از راهکارهای مؤثری است که در این حوزه در دستور کار قرار گرفته است. وی با اشاره به این موضوع که قسمت عمده‌ای از ریه‌های شهر شیراز در محور شمال‌غربی قرار دارند، اظهار داشت: برای پاسداشت طبیعت، سیاست و راهبرد‌های مدیریت شهری بر حفظ و توسعه فضای سبز استوار شده و به‌موازات اجرای پروژه‌های عمرانی، توجه ویژه‌ای به پاسداشت طبیعت داریم. شهردار منطقه 10 شیراز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به راه‌اندازی پویش «با هم برای هم درخت بکاریم» افزود: مشارکت شهر و شهروندان برای داشتن شهری زیبا، ایمن، پرنشاط و سالم ضروری است و بر مبنای این باور است که شهرداری منطقه 10 شیراز طرح «کاشت درخت از ما، نگهداری از شما» را راه‌اندازی کرده است. مهندس معصومی با تشریح برخی از اهداف این پویش گفت: در راستای فرهنگ‌سازی برای ترویج کاشت درخت و حفظ و نگهداری فضاهای سبز شهری، شهرداری منطقه 10 شیراز اقدام به اجرای طرح «با هم برای هم درخت بکاریم» نموده است. در این راستا از شهروندان ساکن در منطقه 10 برای انجام هرچه بهتر این طرح و زیباسازی و سبز نمودن محل زندگی دعوت به عمل می‌آورد.
وی با تأکید بر این موضوع که تفکر خدمتگزاری مردم در رأس مدیریت شهری نهادینه شده، اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح شهروندان می‌توانند درخواست‌های خود را به شماره 3000137710 پیامک کنند و کارکنان شهرداری منطقه شیراز اقدام به کاشت درخت در مقابل منازل شهروندان خواهند کرد و از شهروندان تقاضا داریم نسبت به آبیاری و نگهداری از آنها همت گمارند. این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که این طرح‌ها در گذشته در مناطق مختلف شهر با استقبال شهروندان مواجه شده، خاطرنشان کرد: اهالی فرهنگ‌مدار شیراز دوستدار نشاط، شادابی و طبیعت هستند و شهرداری منطقه 10 شیراز در نظر دارد تا با مشارکت شهروندان اقدام به ترویج فضای سبز در معابر کند.
وی در پایان افزود: به‌موازات راه‌اندازی پویش کاشت درخت در معابر، عملیات‌های آبخیزداری در ارتفاعات نیز در دستور کار است که دستاورد این پروژه‌ها به مواردی نظیر ایمن‌سازی شهر در برابر سیلاب، گسترش فضای سبز شهری، غنی‌سازی سفره‌های آب زیرزمینی، تلطیف هوا و مواردی از این دست می‌انجامد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی