[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

بهره مندی محرومان از بهار عمرانی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه 21500میلیارد تومانی سال 1402 حقیقی است. محمدرضا هاجری عصر یکشنبه 24 دی ماه در نطق پیش از دستورش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: امید و وحدت نیاز ضروری جامعه بوده و ناامید کردن مردم از گناهان بزرگ است.
او با اشاره به جلوداری شهرداری‌ها در سازندگی و عمران کلان‌شهرها افزود: با کار و تلاش می‌توان بسیاری از مطالبات و توقعات مردم را در صحنه عملیاتی کنند. برای نمونه علی رغم شناسایی طلب 30هزار میلیارد تومانی شهرداری شیراز از دستگاه‌های دولتی، هیچ خللی در عملیاتی شدن 986 پروژه عمرانی نبوده و نوبت به نوبت عملیاتی خواهند شد.
این مقام مسئول از خدمات دوره چهارم شورای اسلامی شهر شیراز با عنوان بهار سازندگی یاد کرد و افزود: در سال اول شورای چهارم که بودجه روی 2100میلیارد تومان بسته شد، به منظور خارج شدن از بن‌بست 20ساله قطار شهری و خروج از بلاتکلیفی و به نتیجه رساندن آن در تصمیمی بزرگ، یک سوم کل بودجه سال به راه اندازی خط یک قطار شهری اختصاص داده شد.
هاجری در ادامه به برخی از خدمات شورای اسلامی شهر شیراز در دوره ششم اشاره کرد و افزود: تخصیص 510میلیارد تومان برای احیا، بازسازی 40 محله محروم، بازسازی 500 منزل محرومان، حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، برگزاری 120 یادواره شهدای محلات و ابرپروژه حضرتی بخشی از خدماتی است که در این دوره از شورای ششم انجام شده و در دستور کار 
قرار دارد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنانش پیرامون حوادث دلخراشی که در کمربندی شیراز رخ می‌دهد، اظهار داشت: این محور با همت مضاعف به سرانجام می‌رسد و خطرات را برای ساکنان محروم اطراف کمربندی‌ها به حداقل می‌رساند. همچنین خطوط قطار شهری با همت و قدرت در حال پیگیری، عملیاتی و سرویس‌دهی خواهد بود.
هاجری با اشاره به سرمایه‌گذاری مدیریت شهری در فعالیت‌های فرهنگی افزود: بیش از 70 درصد هزینه تمامی برنامه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی، راهپیمایی‌ها، مراسمات عمومی شهر را شورا و شهرداری تأمین می‌کنند. همچنین قصد داریم با همکاری تمام دستگاه‌های مربوطه در بیش از 100 مسجد و محله شیراز مراسم معنوی اعتکاف را برگزار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی