[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

باید قدر جوانان را بدانیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در آیین میثاق با شهدا در دارالرحمه شیراز گفت: اگر به تاریخ شصت ساله کشورمان رجوع کنیم، دوران ازخودگذشتگی، ایثار و جان‌فشانی را به دفعات مشاهده خواهیم کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نخستین روز از دهه مبارک فجر در آیین گلباران قبور شهدای دارالرحمه شیراز، گفت: اگر به تاریخ شصت سال گذشته کشورمان بنگریم، ملاحظه می‌کنیم که این دوران سرشار از جان‌فشانی، ازخودگذشتگی و ایثار شهدای سرافراز است.
استاندار فارس با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی دوران پرافتخار دفاع مقدس آغاز شد و چه رزم‌ها، نبردها و چه فداکاری‌ها و ایثارگری‌هایی که از رزمندگان و شهدا در این هشت سال مشاهده شد، اظهار داشت: بعد از دوران دفاع مقدس، دشمنان این کشور تلاش بسیار کردند که اعتیاد و مواد مخدر را به کشور ما بکشانند تا بتوانند از این طریق به کشور آسیب بزنند؛ که باز هم شهدای ما مبارزه کردند و جان عزیز خود را گذاشتند.
دکتر ایمانیه افزود: آنان حتی برای اینکه مردم دیگر کشورها هم دچار اعتیاد نشوند، ایثارگری کردند و برخی مواقع جهانیان تعجب می‌کنند که ما چگونه مردمانی هستیم که برای رفاه بشریت، انسانیت و پیروزی انسان‌ها از جان خویش می‌گذریم.
وی ادامه داد: دوران مبارزه با داعش که فرا رسید، شهدای ما فراتر از مرزهای جغرافیایی ظاهر شدند و در عراق و سوریه به مقابله با داعش پرداختند و همچون شهید اسکندری که سر از تنش جدا کردند، غریبانه به شهادت رسیدند تا اجازه ندهند داعشی‌ها به مرزهای ایران اسلامی نزدیک شوند.
استاندار فارس بیان کرد: دوران کرونا که شد، عزیزان ما باز جان عزیز خود را گذاشتند و از خانواده خود دور شدند و روزها در بیمارستان ماندند و به خانه نرفتند و در این چند سال چه تعداد پرستار و کادر سلامت و درمان که به شهادت رسیدند.
نماینده عالی دولت در فارس افزود: در حفظ حرم‌های مقدس، در سلامت، در دفاع مقدس، در انقلاب و در همه جا این شهدا بودند که ایستادند و ما به آنان مدیون هستیم. باید تمام این ازخودگذشتگی و ایثار شهدا را لحظه به لحظه به خود یادآوری کنیم و اینکه ما مدیون این شهدا هستیم و چقدر باید وقت بگذاریم، دقت و تلاش کنیم تا سیاه‌نمایی‌هایی که دشمن راه می‌اندازد، بی‌اثر شود.
وی اظهار داشت: اگر بتوانیم و انجام ندهیم، در محضر خدا و شهدا کار ما سخت خواهد شد؛ اما اگر انجام دهیم لطف خدا هم در این دنیا و هم در آخرت شامل حال ما خواهد شد.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه باید قدر جوانان را بیشتر بدانیم،‌ ادامه داد: به مجموعه استانداری و به ویژه دفتر خود تأکید کرده ام که اگر جوانانی به هر دلیلی به استانداری مراجعه می‌کنند، با احترام و حوصله صحبت‌های او شنیده شود و حتی اگر وقت قبلی ملاقات نگرفته، در صورت امکان اجازه دهند وارد دفتر شود تا مشکلش را مطرح کند.
وی افزود: این جوانان به شدت آرمان‌گرا و پاک‌فطرت هستند و اگر احساس کنند که در جایی و به فردی می‌خواهند مراجعه کنند که می‌تواند کاری برای آنها انجام دهد و نمی‌دهد، رنج می‌برند.
استاندار فارس گفت: اگر همه ما به عنوان خدام مردم، کشور و انقلاب می‌خواهید با دشمن و سیاه نمایی‌های او مقابله کنیم، راهی به جز تلاش، وقت‌گذاری و ازخودگذشتگی نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی